Hit enter after type your search item

100 Dünya Klasiği Kitapları arşivi pdf indir

/
/
/
3 Views

100 Dünya Klasiği Kitapları arşivi

E-Pdf Kitap indir Olarak Yayın Hayatımızda Sizlere Özel bir Arşiv listemek istiyroum. Her Kategorimizde Güncel Kitapları Size Ulaştırmayı Hedef Edinerek Zengin Arşivimizi Sizinle Paylaşacağız.

Bu konumuzda dünya klasikleri dev arşivimizi sizlerle paylaşacağız. En çok okunan 100 Dünya klasikleri kitapları bu yazımız altında bulabilir arşivinize ekleyebilirsiniz.

Dünya Klasikleri

Şimdiden herkese keyifli okumalar diliyoruz. Dev Pdf arşivimizi sizler için sürekli güncel tutmaya çalışacağız.
Bize en büyük desteğiniz yorumlarınız dır.  Lütfen yorum yapmayı unutmayınız.

Yazıldığı dönemin çok ötesinde olan yazarların, sayfalara dökmüş oldukları tecrübeler ve hayal gücünden oluşan dünya klasiklerini okuyarak ufkunuzu ve vizyonunuzu geliştirmenizi tavsiye ederiz. Neden klasik haline geldiğini ise okuduktan sonra daha iyi anlayacaksınızdır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz dünya klasikleri listesi için en iyi kitapları seçmeye çalıştık. Okunması gereken dünya klasikleri ile keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Eğer iyi bir çeviriden okursanız kitabın özünü daha iyi kavrayabilirsiniz. En çok okunan dünya klasikleri veya en iyi klasikleri liste yapıyorsanız listemize de mutlaka göz atın.

Hani derler ya klasikler eskimez, modası hiç geçmez diye… Bu durum aslında kitaplar için de geçerli. Dünya klasikleri dediğimiz kitaplar; dünya çapında tanınmış en ünlü, en başarılı ve herkesçe kabul görmüş yazarlar tarafından kaleme alınan, çok eski tarihlerden günümüze kadar gelmeyi başarmış eserlerdir. Çoğu 200-300 yıllık bir geçmişe sahip olan bu kitaplar daha çok; Rus, Fransız ve İngiliz edebiyatından seçilmiştir. Zaten Rusların, dünya edebiyatına kattığı değer herkes tarafından biliniyor. Özellikle gerçekçilik akımından eserler veren Dostoyevski, tadına doyulmaz kitaplar kaleme almıştır. Budala, Kumarbaz, Karamazov Kardeşler, Suç ve Ceza bunlardan sadece birkaçı.

Daha önce en iyi kişisel gelişim ve psikoloji kitapları şeklinde hazırladığım yazılarımı sizlerle paylaşmıştım. Bu kez de, en çok okunan 20 dünya klasiği kitabını bir araya getirdim. Kitaplar hakkında aklınızda bir fikir oluşması adına, hem özetine hem de kişisel yorumlarıma yer vermeye çalıştım.

Dostoyevski Rus edebiyatının en önemli roman yazarlarından biridir.

Yazdığı hemen her kitap da sadece ülkesinde değil, dünya çapında üne kavuşmuştur. Yazarın en önemli yapıtlarından biri olan Suç ve Ceza aynı zamanda, en çok okunan dünya klasikleri arasında yer alıyor. Kendinizi sorgulamanızı sağlayan kitap, olaylara bakış açınıza da farklılık kazandırıyor. İlk olarak 1866 yılında basılan kitap, hala büyük ilgi ve beğeniyle okunmaktadır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :