5 Dakika pdf indir

789

5 Dakika pdf indir

Gizemli bir el, tecavüz kurbanlarına saldırganlarından intikam almaları için yardım ediyor. Ve cinayetler, iki eski arkadaş
Dedektif Tate ve Dedektif Schroder arasında bir tür kedi fare kovalamacasına dönüşüyor.

 
Medya tarafından “Koma Polisleri” adı verilen Carl Schroder ve Theodore Tate, sonunda hayatlarını yeniden şekillendirmeye başlamıştır. Tate polis teşkilatına geri dönmüştür ve eşi Bridget’le birlikte yeniden evinde olduğu için mutludur. Schroder içinse işler ne iyi ne kötü gidiyordur. Altı ay önce bir çatışmada kafasına saplanan kurşun onu öldürmemiş ama duygularının neredeyse tamamını yok etmiştir.
 
Hüküm giymiş bir tecavüzcünün cesedi rayların üzerinde, trenin altında kalarak parçalanmış halde bulunduğunda, olayı araştırma görevi Tate’e verilir. Tate vakanın cinayet mi yoksa intihar mı olduğunu belirlemeye çalışırken, ertesi gece iki tecavüzcü daha ortadan kaybolur. Polis teşkilatındaki herkesin tecavüzcüleri öldüren bu katili destekliyor gibi görünmesi de soruşturmayı zorlaştırmaktadır.
 
Kurbanların yakınları polislerden sık sık bir istekte bulunmaktadır: “Bunu yapan adamı bulduğunuzda, onunla baş başa konuşabilmem için bana beş dakika verin.” Şimdi birileri tam da bunu yapmaktadır. Fakat bir süre sonra masum insanlar da ölmeye başlayınca Tate ve Schroder kendilerini farklı hedeflerin peşinde bulurlar. Kısa bir süre sonra da yeni hedefleriyle mücadele etmek zorunda kalacaklardır: birbirleriyle.
 
Edgar Ödülü’ne aday gösterilen Kurban Joe’yla büyük başarı elde eden Paul Cleave’in bu olağanüstü romanı, zekice kurgusu ve nefes kesen temposuyla “gerilim romanı” tanımını yepyeni bir seviyeye taşıyor.
 
 
“Cleave, kelimeleri ölümcül bir silah gibi kullanıyor.”
New York Times Book Review
 
“Suç romanlarının karanlık ve kanlı tarafta olmasını sevenler, Paul Cleave’i okunması gereken yazarlar listesinin en üstüne taşımalı.”
Mark Billingham
 
“Hayranlık uyandırıcı ve çok gerçekçi. Cleave takip edilmesi gereken bir yazar.”
Tess Gerritsen
 
 “Breaking Bad, Coen Kardeşler tarafından yeniden yaratılmış gibi.”
Kirkus Reviews
 
“Tüylerinizi diken diken edecek kadar haince ve kötülüğü zarafetle resmediyor; korkaklara göre değil!” 
Michael Robotham
 
“Adalet için öldüren kanun dışı bir infazcının anlatıldığı gerçek bir gerilim.” 
dpa
 
“Katillerin basit insanlar olduğunu mu düşünüyorsunuz? Cleave, eski polis Carl Schroder’in, şiddet mağdurlarının, hayatlarını mahveden suçlularla beş dakika yalnız kalma isteklerini nasıl körüklediğinin ürkütücü bir gösterisini sunuyor.” 
Kirkus Reviews
 
 “Paul Cleave’i hiç okumadıysanız, yazdığı her şeyi ödünç alın ya da satın alın. Pişman olmayacaksınız!”
TheSweetEscape
 
“Düşüncelerinizi ve hislerinizi ele geçirecek acımasız bir hikâye.” 
The Listener (Yeni Zelanda)
 

5 Dakika isimli 536 sayfadan oluşan kitap ; Paul Cleave tarafından yazılmış ve PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 15.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.


5 Dakika pdf indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?