Camdaki Kız
E Kitap İndir,  Pdf Kitap İndir

Camdaki Kız – Gülseren Budayıcıoğlu

Camdaki Kız – Gülseren Budayıcıoğlu

Kliniğe girdiğimde hafif bir müzik sesi geliyor kulağıma. Çok eskilerden, bizim gençlik zamanlarımızdan kalma ama insanların hala çok severek dinlediği bir müzik bu. Hüzünle karışık bir heyecan kaplıyor içimi. Kendimi tıpkı o zamanlardaki gibi hissediyorum. Yani genç, diri ve enerji dolu. Sonra asansörün aynasında şöyle bir kendime bakıyorum. Genç değilim ama hala yüksek bir enerjim var. işte bu enerjiyi bana bu klinik ve biraz sonra odama girip çıkmaya başlayacak olan hastalarım veriyor. Bana genelde çoğu hüzünlü hikayeler anlatsalar da, benim odamdan çıkarken onların gözlerinde gördüğüm pırıltı, yorgunluk filan bırakmıyor bende. Masalarında oturan ve beni görünce gülümseyerek hafifçe ayağa kal kan sekreteri ere ben de gülümseyerek odama geçiyorum.
Bakalım bugün odama kimler girip kimler çıkacak, kimlerin kaderlerinin onlara ne tür cilveler yaptığını görecek, kimlerin dertlerini, acılarını paylaşacağım.

Yayın Tarihi: Mart 10th, 2019

Sayfa: 352 sayfa kuşekağıdı

Yazar: Gülseren Budayıcıoğlu

Camdaki Kız pdf indir

Kitap açıklaması

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.” Aşk yakıyor Ayrılık kavuruyor Aldatılmakta hep çok acıtıyor. Bize çocukluk acılarını tekrar yaşatacak kişileri gözünden tanır, başkasına değil, ona aşık oluruz. Hayat onu kendi ellerimizle buldurur bize. Kaderimiz aslında doğduğumuz evlerde yazılır. Yine o evlerde yaralanır, o yaralarla büyür, sonunda o yaraların bizi götürdüğü yere gideriz. Ancak mutluluk her zaman o yolda değildir. “Bu kitapta her zamanki gibi gerçek bir yaşam hikayesi anlatacağım sizlere. Hep lüks içinde yaşamış ama kaderi daha baştan kötü yazılmış Camdaki Kız ile bir varoş çocuğunun aşk hikayesi bu.” – Dr. Gülseren Budayıcıoğlu

Gülseren Budayıcıoğlu

1947 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra, 1966’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi.

Tıp öğrenimi sırasında 1968 yılında yayına başlayan TRT Haber Kesintisiz Yayın televizyonunun açtığı spikerlik sınavını kazanarak TRT’ye kadrolu spiker olarak atandı ve bu kurumda beş yıl boyunca spiker ve Türk müziği programlarında sunucu olarak görev yaptı.

1972’de Tıp Fakültesinden mezun oldu, 1973 yılında evlendi ve TRT’den ayrılıp Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’ne asistan olarak girdi. 1977’de uzman oldu ve 1982 yılına kadar öğretim görevlisi olarak çalıştı.

1982 yılında üniversitede doçent olmak üzereyken, tercihini hocalıktan değil, doktorluktan yana yaptı ve üniversiteden ayrıldı.

23 yıl Ankara’da serbest hekim olarak çalışan Gülseren Budayıcı oğlu, 2005 yılında yine Ankara’da, en büyük hayalini gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olan ve ülkemizdeki her kesimden insanın başvurabileceği “Özel MADALYON Psikiyatri Merkezi”mizi kurdu.

Yıllar süren birikimlerini toplumla paylaşmak amacıyla bu kitabı hazırladı.

Bu kitapta her zamanki gibi gerçek bir yaşam hikayesi anlatacağım sizlere. Hep lüks içinde yaşamış ama kaderi daha baştan kötü yazılmış Camdaki Kız ile bir varoş çocuğunun aşk hikayesi bu.
Dr. Gülseren Budayıcıoğlu

Dünya Kadınlar Gününde çıkan bu kitabı;
anne olup evlat yetiştiren, eş olup etrafa mutluluk saçan, işçi olup memur olup çalışan, sağlığa, bilime, tekniğe katkı yapan, sanata, edebiyata, müziğe bambaşka bir renk katan, var olduğu günden beri dünyayı olduğundan daha güzel yapan sevgili, şefkatli, merhametli tüm dünya kadınlarına armağan ediyorum.

Camdaki Kız – Gülseren Budayıcıoğlu Kitap indir

Kitabı PDF indirmek için Abone OL ve Yorum Yap!

Sol Köşedeki Çana izin vere tıklayın..

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir