Hit enter after type your search item

Duygusal Zeka – Daniel Goleman – Pdf ve Epub İndir

/
/
/
15 Views

Duygusal Zeka – Daniel Goleman – Pdf ve Epub İndir

Bireyin güçlü ilişkiler kurma, başarılı kariyer ve kişisel hedeflere ulaşmasında yardımcı olur. Duygusal zeka (EQ), stresi azaltmak için olumlu şekillerde duyguları yönetmek, etkili iletişim, başkalarıyla empati, zorlukların üstesinden gelme, çatışmayı etkisiz hale getirme yeteneğidir.

Kendinizi kışkırtmaya hazır mısınız?Stres, korku ve endişelere karşı duygusal zekâ. İlişkiler, sağlık ve varoluş konularında sizler için yepyeni bir model.

Çevremizdeki birçok insan sıkıntı, stres, endişe ve kaygı yaşıyor. Bu kişilerin büyük bir çoğunluğu akıl hastası değildir. Bu kişilerin sorunları daha çok günlük yaşamın ve belirsizliklerin getirdiği sorunlardır. Yaşamda her sorunu çözümleyemeyiz ancak çözümleyemediğimiz bu sorunlarla baş etmeyi öğrenebiliriz. Yaşamın zor süreçlerinden geçerken ayakta kalabilmemiz ancak ve ancak duygularımızı yönetebilmemizle mümkündür.

Bu kitap bilinçaltı inançlarını yeniden yapılandırma teknikleriyle kodlayabileceğini, yaşamını bilinç seviyesinde duygusal zekânı geliştirerek yeniden nasıl şekillendirebileceğini armağan olarak veriyor. Bu kitap, bu dünyaya sadece yiyip içmek, gezmek, eğlenmek, üremek ve tüketmek için gelmediğini hatırlatıyor! Bu kitap dünyaya bizden bir “İZ” bırakmamız gerektiğini haykırıyor!

Siz de değişime, gelişime, özgürleşmeye ve duygusal zekânızı geliştirmeye hazır mısınız?

EQ neden IQ dan daha önemli hiç düşündünüz mü? Bir çok insan yüksek zekayı IQ ile ölçeklendirse de EQ da en az diğeri kadar önemli hatta daha önemli diyebiliriz.

Daniel Goleman kitabında EQ’nun IQ dan daha önemli olduğunu ispatlıyor ve şöyle ekliyor; EQ doğuştan değil sonrada kazanılan bir şeydir. İnsanın çocukken nasıl eğitildiğine duygusal olarak hangi süreçlerden geçtiğine bağlıdır.

Bu bağlamda özellikle Anne babaların ve eğitimcilerin okuması gereken bir kitap. Eminim okuduğunuz her satır sizin bilginizi genişletirken çocuklarınızın geleceğini genişletecektir. Şöyle düşünen biri illaki çıkmıştır aranızda bir kadın (yada erkek) görürsünüz altında son model araba kanında sevgili cebinde para bakarsınız genel kültür sıfır yaratıcılık sıfır “ulan dersiniz benim kafa zehir gibi IQ tavan yapmış ama bir bana bak bir ona neden böyle oluyor”

İşte burada EQ IQ’yu geçiyor. EQ yani duygusal zeka  sizin için sosyal ve iş hayatınızda okulda çok daha önemlidir. Kitapta örneklerle anlatıldığını okuduğunuzda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Sabırlı sakin ve düşünerek hareket etmeniz dileği ile iyi okumalar

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 96

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 3. Basım

Dil : Türkçe

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :