Hit enter after type your search item

Etkinlik Örnekleriyle Sosyal Bilgiler Öğretiminde Alternatif Eğitim Modelleri ve Yaklaşımları pdf indir

/
/
/
25 Views

John Dewey’in “Bugünün çocuklarını dünün yöntemleri ile eğitirsek yarınlarından çalarız.” sözü bu kitabın yazılışının temel nedenini oluşturmaktadır. Bu eserde yazılan yaklaşımların/modellerin pek çoğu ya bir makalede ya da bir tez çalışmasında kullanılmış olduğu için okuyucu kitlesinin dikkatini çok fazla çekmemiş olabilir. Bundan dolayı kitabın, ilgili alanda önemli bir boşluğu dolduracağı kanaatindeyim. Yaklaşımların/modellerin, okuyucuların daha fazla dikkatini çekebilmesi açısından toplu olarak bu kitapta olması okuyucular için büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu yaklaşımların/modellerin eserde ele alınmasındaki temel amaç, tekdüze klasik yöntem ve teknikler yerine içerisinde birçok alternatif strateji, yöntem ve tekniğin uygulanmasına imkân vererek konuları araştıran, sorgulayan, toplumsal sorunlara eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşan, toplumda bir problemi çözmek için uygun verileri kullanarak bağımsız ve doğru karar verebilme yeteneğine sahip bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Alternatif eğitim modelleri/yaklaşımları, akademik çıktıların yanında toplumsal yaşam becerilerine de odaklanmaktadır.
Hazırlanan bu eser başta sosyal bilgiler eğitimi alanı olmak üzere öğretmenlere, akademisyenlere, lisans ve lisansüstü programlarında öğrenim gören öğrencilere ve konuyla ilgilenen tüm okuyuculara yol gösterici niteliğinde önemli bir kaynak olup eserin, sunduğu zengin içerik ve uygulama örnekleri ile alana fayda sağlayacağını ümit ediyorum.
 

Etkinlik Örnekleriyle Sosyal Bilgiler Öğretiminde Alternatif Eğitim Modelleri ve Yaklaşımları isimli 572 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 30.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Etkinlik Örnekleriyle Sosyal Bilgiler Öğretiminde Alternatif Eğitim Modelleri ve Yaklaşımları sitemizden indirebilir, Etkinlik Örnekleriyle Sosyal Bilgiler Öğretiminde Alternatif Eğitim Modelleri ve Yaklaşımları okuyabilir, Etkinlik Örnekleriyle Sosyal Bilgiler Öğretiminde Alternatif Eğitim Modelleri ve Yaklaşımları yandex olarak kayıtedebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :