Gülseren Budaycıoğlu – Kral Kaybederse pdf indir

789

kral kaybederse - gülseren budayıcıoğlu

Gülseren Budaycıoğlu – Kral Kaybederse pdf indir

Gülseren Budaycıoğlu – Kral Kaybederse

Avına av olan bir avcının hikâyesi; Kral Kaybederse
İnsanoğlu ilk çocukluk yıllarında yaşadıklarından çok etkilenir. Henüz tam ortaya çıkmamış bir heykel gibidir o; hayat da onu ince ince şekillendirmeye çalışan usta bir heykeltıraş… Alır eline keskiyi, usul usul oyar. Ama bazen keskiyi öyle bir savurur ki, bir parça kopuverir ve o parçayı bir daha kimse yerine koyamaz. Kendini hep dorukta görüyor ve asla aşağı düşmeyeceğini sanıyordu. Ama bir gün hayat elindeki keskiyi ona da savuruverdi ve onun da koptu yüreği
Oysa pek çok kadının gönlüne taht kurmuş bir kraldı o… Uzun süre ne kendi inandı tahttan indiğine, ne de kadınlar. Ama bir şeylerin değiştiğini yine de ilk hisseden kadınlar oldu; ona yıllarca köle gibi itaat eden kadınlar… Psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu Kral Kaybederse romanında, doruklardan aşağı inmeyeceğini sanan bir avcının avına av olup yuvarlanışını, kendini sevilmeyeceğine inandırmış mutsuz bir kadının da trajik hayatı içinde avken nasıl avcı olduğunu anlatıyor.

İnsanoğlu ilk çocukluk yıllarında yaşadıklarından çok etkilenir. Henüz tam ortaya çıkmamış bir heykel gibidir o; hayat da onu ince ince şekillendirmeye çalışan usta bir heykeltıraş…

Alır eline keskiyi, usul usul oyar. Ama bazen keskiyi öyle bir savurur ki, bir parça kopuverir ve o parçayı bir daha kimse yerine koyamaz. Kendini hep dorukta görüyor ve asla aşağı düşmeyeceğini sanıyordu. Ama bir gün hayat elindeki keskiyi ona da savuruverdi ve onun da koptu yüreği.

Oysa pek çok kadının gönlüne taht kurmuş bir kraldı o… Uzun süre ne kendi inandı tahttan indiğine, ne de kadınlar. Ama bir şeylerin değiştiğini yine de ilk hisseden kadınlar oldu; ona yıllarca köle gibi itaat eden kadınlar…

Kral Kaybederse;

Psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu Kral Kaybederse romanında, doruklardan aşağı inmeyeceğini sanan bir avcının avına av olup yuvarlanışını, kendini sevilmeyeceğine inandırmış mutsuz bir kadının da trajik hayatı içinde avken nasıl avcı olduğunu anlatıyor.

kitapta narsistlik derecesinde kendine hayran olan bir erkeğin kadınlarla olan iliskisi ve hayatı anlatılıyor.Doktorun hastası olan kişi yıllar içinde terapi almaya devam edince aslında çocukluğunda yaşadığı travmaların sonucu hayatının ne hale geldiği ve yasadıkları neticesinde kendi iç dünyasına yaptığı yolculuk çok güzel anlatılmıs.

Kadınları şıp diye tavlayan birkaç erkek tipi vardır. Sonunda yanacağını bile bile kadınlar onlara kapılır. Adamı “düzeltecek” kadının kendisi olduğuna hemen inanır. Oysa o adamların kalbine giden haritalar çok siliktir.

Kral Kaybederse

kral kaybederse - gülseren budayıcıoğlu

kral kaybederse – gülseren budayıcıoğlu

Kadın ne yaparsa yapsın yolu bir türlü bulamaz. Ne kalbe giden yolu, ne de artık çıkış yolunu… O, bağlanmadıkça ona daha çok bağlanır.
Çoğunlukla hikayenin finalinde de sahnede sadece göz yaşları, bitmek bilmeyen aşk acısı ve kırılmış gurur kalır. Erkek ise başka bir kadının sahnesinde oyuna çoktan başlamıştır.

Madalyon Psikiyatri Merkezi’nin kurucusu Psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, yıllardır biriktirdiği deneyimiyle, doruktan aşağı inmeyeceğini sanan bir erkeğin bir kadın yüzünden yuvarlanışını, kendini sevilmeyeceğine inandırmış mutsuz bir kadının da trajik hayatı içinde avken nasıl avcı olduğunu yazmış. Bu kurgu değil; gerçekten yaşanmış bir hikaye.

Budayıcıoğlu, birbirlerinin hayatını mahvetmiş iki danışanının yaşamından yola çıkarak yazmış Kral Kaybederse’yi…

Kazanova’yı şöyle anlatıyor:

“Pek çok kadının gönlüne taht kurmuş bir kraldı o. Uzun süre ne kendi inandı tahttan indiğine, ne de kadınlar. Ama bir şeylerin değiştiğini yine de ilk hisseden kadınlar oldu; ona yıllarca köle gibi itaat eden kadınlar…”

Bakalım bu nasıl olmuş. Başlıyoruz.

Kitabı okurken etik bir endişe duydum. Onların yaşadıklarını yazarken onlardan izin aldınız mı?

Bu kitabı yazarken kimseden izin almadım. Zaten biri öldü (Kenan) ve onun en büyük isteği benim bu kitabı yazmamdı. Fadi (Kenan’ın sevgilisi) ise şu an yurt dışında. Umarım Handan Hanım (Kenan’ın eşi) ve Fadi kitabı okur.

Peki, Fadi’den sonra Kenan’ı tedavi etmeniz doğru muydu? Benimle ufak sorunlar yaşayan kişilerin psikiyatrı oldukları için benim danışan olmamı kabul etmeyen üç psikiyatr var! Siz neden kabul ettiniz?

Biz genelde almamayı tercih ederiz. Tercih bana kalsaydı almazdım. Kenan’ı danışan olarak almamak için gayret ettim ama beceremedim. Kenan reddedilme korkusuyla bana gelirken bir de ben onu reddedemedim.

Fadi de, Kenan’da tesadüfen sizin danışanınız oldu. Psikiyatrik süreç boyunca Kenan’a Fadi’nin de doktoru olduğunuzu söylediniz mi?

Hayır, söylemedim.

“KADININ, HİÇBİR KADININ YAPAMADIĞINI YAPMAK GİBİ BİR HAYALİ VARDIR”

Neden çoğu kadında arıza erkeklere aşık olma eğilimi var? Kenan gibi…

“BİLİNÇDIŞI, MİT GİBİDİR”

Bilinç dışını bir yer olarak anlatsanız, nasıl bir yer olurdu?

Milli İstihbarat Teşkilatı metaforu doğru olur çünkü bilinçdışı fişler bizi. Her şeyi kaydeder; yanlış bir şey yaparsan silinmez bir kalemle, büyük harflerle yazar. İnsanlar bu anılara tahammül edemedikleri için onları buzdağının altına yani bilinçdışına iterler.

Arıza erkeklere aşık olan kadınlar aldatılacaklarını bile bile neyi kanıtlayamaya çalışıyorlar?

Kadın aldatılacağını bilir ama bambaşka mekanizmalarla kendini kanıtlamaya çalışır ve o adamı düzeltebilme ihtimaliyle iç huzurunu sağlamayı ister.

Kral Kaybederse Pdf Kitap İndirmek için Tıklayınız 

2. Link : Kral Kaybederse Pdf Kitap İndirmek için Tıklayınız 


Gülseren Budaycıoğlu – Kral Kaybederse pdf indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( 2 Yorum )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Cevapla

firuze

6 ay önce

kral