Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu
Pdf Kitap İndir,  Psikolojik Romanlar PDF İndir

Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu

Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu

Hayata Dön pdf kitabı 2011 yılında 400 sayfa tek cilt olarak satışa sunulmuştur. Hayata Dön kitabını şiddetle tavsiye eder iyi okumalar dilerim.

Yayın Tarihi : 17.03.2020

Sayfa Sayısı:400

Hiç de güzel denemeyecek suskun mu suskun bir kız… O sustukça, terapistin tarihin mahrem yerlerinden bulup çıkardığı unutulmuş hikâyeler dökülüyor ortaya.

Genç firavun Tutankamon’un esrarı, Hitler ve Freud’un kişiliklerinde gücün analizi… 18. Yüzyılda adına “Fısıltı Sanatı” dedikleri, evli kadınların yaşadığı aşk ilişkileri… Çariçe Katerina’nın çamaşırcılık ve hayat kadınlığından başlayan tılsımlı yazgısı… Eva Peron’un ve Prenses Süreyya’nın hüzünlü yaşam hikâyeleri ve daha niceleri…

Derken suskunluk bozuluyor. Çirkin kızın hikâyesi başlıyor. Öyle bir hikâye ki acısıyla, dehşetiyle, hüznüyle her şeyi gölgede bırakıyor.

Çirkin genç kızın açıldıkça güzel bir prensese dönüşmesi… Psikanalizin sihirli değneğinin dokunduğu yerde ortaya çıkan bir başarı öyküsü

Kitap bir psikiyatr olan Gülseren Budayıcıoğlu’nun ağırlıklı olarak tek bir hastası üzerindeki tedavi sürecini konu alıyor. Kitaba dair başlangıçta yaşamış olduğum tek hayal kırıklığı kitap içerisindeki psikiyatrın da Gülseren Budayıcıoğlu olması ve onun yöneticiliğini yaptığı Madalyon Klinik’te geçmesi oldu. Düşsel bir psikiyatr olmasını, kafamda benim canlandırmama izin verdiği başarılı bir doktoru okumayı tercih ederdim. Sonuçta kitabı okumadan önce araştırma yapmıştım, Gülseren Hanım’ın görünüşünü biliyordum ve beni roman okumanın güzelliklerinden bir tanesi olan “Hayal kurma, gözde canlandırma” özelliğinden yoksun bıraktığı için birazcık içerlendim açıkçası. Ek olarak kendini ve iş yerindeki insanoğluı öven bu doktoru okudukça hafif bir kızgınlık dahi yaşadım. Sanki ben Kliniğe destek olmak için kitabı almışım şeklinde geldi.

Hayata Dön Tanıtım amacıyla yayınlanmıştır.

Fakat kitabı okudukça, Gülseren Hanım’ın hayatının bir kısmına tanıklık ettikçe, çalışma ortamındaki kişileri azca çok tanıdıkça kendimi onun hayatında buldum ve uzun zamandır tanımış olduğum bir ferdin yaşamını öğreniyormuşum benzer biçimde geldi. Kızgınlığımın veya hayal kırıklığımın yerini merak ve saygı aldı. Doktor bir ablaya haiz olduğum için azca çok doktorların hayatlarının zorluğunu bilirim. Ve sanırım ben de tırnaklarımla kaza kaza böyle bir klinik kurmuş olsam, biroldukça badire atlatsam, bir de üstüne üstlük bir roman yazsam, başarılarımın ve başarıya giden bu yolda yanımda olanların, anısını hala içimde tuttuğum, yanımda olmayan insanların o kitapta yer almalarını isterim.

Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu PDF indir

 

Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu Kitap indir

Kitabı PDF indirmek için Abone OL ve Yorum Yap!

Sol Köşedeki Çana izin vere tıklayın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir