Hit enter after type your search item

Kötü Kızlar Ölmez – Katie Alender Pdf İndir

Kötü Kızlar Ölmez – Katie Alender

Yıl: 2015
Eklenme: Ekim 16th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 205
Yazar: Katie Alender

Kitap açıklaması

Alexis sorunlu lise yılları geçiren tipik bir öğrenci olduğunu düşünüyordu. Problemli evlilikleriyle uğraşan bir aile, oyuncak bebeklerine kafasını takmış on iki yaşında bir kız kardeş ve kendisinin anti-sosyal, anti-ponpon kız tutumu. Kız kardeşlerin birbirine yakınlaşmasını sağlayan bir olay sonrasında Alexis, sorunlu hayatının tehlikeli sulara doğru hızla kaydığını fark etmişti. Kız kardeşi Kasey her zamankinden de tuhaf davranıyordu: Mavi gözleri bazen yeşeriyor, oldukça eski kelimeler kullanarak konuşuyor, hatta zaman zaman kendindent geçiyordu ve bu tuhaf davranışlarının farkında bile değildi.

Oturdukları eski evde de garip şeyler oluyordu: kapılar kendi kendine açılıp kapanıyor, yanmayan ocakta duran su kaynıyor ve fişe dahi takılmamış havalandırma evi buz gibi yapıyordu. Alexis tüm bunların kendi aklının bir oyunu olduğuna inanmak istiyordu ama basit yanılsamalar olarak düşündüğü bu olaylar giderek ailesi, kendisi ve öğrenci başkanıyla arasında tomurcuklanmaya başlayan ilişki için tehdit oluşturmaya başlamıştı.

Kötü Kızlar Ölmez

Alexis, Kasey’i durdurabilecek tek kişiydi ama ya, bu yeşil gözlü kız artık Kasey değilse? “Bu kitap ışıklar açık uyumama neden oldu! Zekice ve ürkütücü.” -Melissa de la Cruz, Asil Kan serisinin New York Times Çoksatan yazarı- “Tıpkı Stephen King kitaplarında olduğu gibi, Alender’da da uykunuz kaçacak!” -Margaret Stohl and Kami Garcia, Muhteşem Yaratıklar serisinin New York Times Çoksatan yazarları- “Kötü Kızlar Ölmez tüylerinizi ürperten, unutamayacağınız anlar yaşatan, ustalıkla yazılmış bir roman.” -Voya, Starred Review- “Genç edebiyatı hayalet hikayelerinden hoşlanan okurlar bu kitabı ellerinden bırakamayacak.” -Publishers Weekly- “Sıradışı ve güçlü karakterler sizi kendilerine bağlayacak.” -Kirkus Reviews- “Dozunda korku, gerilim ve aşk ile sayfaları hiç durmadan çevireceğiniz, umut vadeden bir ilk roman.” -Booklist- “Ürkütücü!” -Horn Book- “Ürkütücü ve kesinlikle tüyler ürpertici!” -Xpresso Reads-

Kötü Kızlar Ölmez, Asosyal bir lise hayatı süren Alexis ve oyuncak bebeklerine kafayı takmış bir kız kardeş arasında yaşanmaya başlayan, gizemli olayların anlatıldığı korku gerilim tarzı bir kitap.

Olay yaklaşık yüz yıl önce, dışlanan ve yaşıtı çocuklar yüzünden ölen bir genç kızın hayaletinin intikam istemesi ile başlıyor.

Bu kız birilerini ele geçiriyor ve ölmesine neden olan insanların çocuklarını öldürmeye çalışıyor.

Kötü Kızlar Ölmez

Alexis. Olaylar 13 yaşındaki kız kardeşi Kasey’nin etrafında dönüyor. Alexis’in anlattığına göre Kasey her zaman farklıymış. Ama son zamanlarda davranışları çığrından çıkıyor.

Alexis konuştuğu kişinin Kasey olduğundan bile emin olamıyorki zaten değil Sıra dışı mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken evlerinde uzun yıllar önce yaşamış kötü bir ruh Kasey’nin vücudunu kontrol altına almış, intikamını almak için Kasey’yi kullanıyor.

Kız kardeşi Kasey her zamankinden de tuhaf davranıyordu: Mavi gözleri bazen yeşeriyor, oldukça eski kelimeler kullanarak konuşuyor, hatta zaman zaman kendinden geçiyordu ve bu tuhaf davranışlarının farkında bile değildi.

Oturdukları eski evde de garip şeyler oluyordu: kapılar kendi kendine açılıp kapanıyor, yanmayan ocakta duran su kaynıyor ve fişe dahi takılmamış havalandırma evi buz gibi yapıyordu.

Alexis tüm bunların kendi aklının bir oyunu olduğuna inanmak istiyordu ama basit yanılsamalar olarak düşündüğü bu olaylar giderek ailesi, kendisi ve öğrenci başkanıyla arasında tomurcuklanmaya başlayan ilişki için tehdit oluşturmaya başlamıştı.

Alexis, Kasey’i durdurabilecek tek kişiydi ama ya, bu yeşil gözlü kız artık Kasey değilse?

Eğer yoğun bir dönem geçiriyorsanız ve biraz soluklanmaya ihtiyacınız varsa bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

Kötü Kızlar Ölmez Pdf Kitabını İndirmek içn Tıklayınız

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :